اخبار
۱۳۹۷/۱۰/۰۴          حمایت، هدایت و نظارت؛ رسالت اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسالت اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی "حمایت"، "هدایت" و "نظارت" بر جامعه هدف است.

به گزارش نای قلم، حجت الاسلام ناصر خدایاری عصر روز دوشنبه 3 دی ماه 97 در نشست با اصحاب رسانه فرهنگ، هنر و رسانه آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: حجم جمعیت، ترکیب و توزیع استانی جامعه هدف مشخص نیست و برای اینکه بتوانیم بهتر به جامعه هدف کمک کنیم فعالیت خود را در زمینه سه ضلع مثلث رسالت خود متمرکز کرده ایم که پیش بینی می شود تا نیمه اول این ماه منتج به نتیجه شود.

وی افزود: دغدغه اصلی هنرمندان "بیمه" است که توانسته ایم بخشی از نیازهای آنها را رفع کنیم و مابقی در شرف پاسخ دهی مناسب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه در مدت هفت ماه امسال زیرساخت های لازم برای کارهای فرهنگی و هنری در شهرستان ها انجام شده است، اضافه کرد: تعمیرات در تمام شهرستان‌های شوط، پلدشت، چالدران، چایپاره، خوی، شاهین دژ، بوکان، سلماس و خوی تکاب در این مدت انجام شده است.

خدایاری همچنین عدالت، توازن و حقوق فرهنگی را از اهداف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان و تصریح کرد: در استان نیز برنامه ها در این راستاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر 2 روزه خود به استان، صبح امروز پس از حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان با حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی دیدار و در ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان شرکت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح فردا /سه شنبه/ پس از شرکت در جلسه با روسای خبرگزاری جمهوری اسلامی، کتابخانه های عمومی، حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه استان برای دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرهای مهاباد، اشنویه، پیرانشهر، نقده، سردشت، میاندوآب، شاهین دژ و بوکان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد حضور خواهد یافت.

وزیر ارشاد همچنین با شش نفر از مفاخر فرهنگی و هنری استان به نام های علیرضا قوجاری نقاش، حسن محمدزاده فیلمساز، سید محمد میر قلنج خادم قرآن، کامران داوری نکو پژوهشگر و علی معین فر و سیامک مختاری از پیشکسوتان فرهنگی دیدار خواهد کرد.

نشست خبری با خبرنگاران در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آخرین برنامه سید عباس صالحی در سفر به آذربایجان غربی است و مقام عالی وزارت به پرسش خبرنگاران پیرامون دستاوردهای سفر به استان و برنامه های آن پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام/

 


دیدنی های آذربایجان غربی
میدان انقلاب ارومیه
قره کلیسای چالدران
مزار شمس تبریزی خوی
تپه حسنلو
پیست اسکی خوشاکوی ارومیه
باغچه جوق ماکو
غار سهولان مهاباد
پل هوایی قطور خوی
مسجد جامع ارومیه

تبلیغات
 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا