پیوند ها
 
 
میثاق نامه
 
ن والقلم و ما یسطرون
میثاق نامه روزنامه نگاران جمهوری اسلامی ایران

1. روزنامه نگار به واقعیت های عینی توجه می کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیر های منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می گذارد.

2. روزنامه‌نگاری یک خدمت اجتماعی است ، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه‌نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل می‌کند.

3. روزنامه‌نگار اخباری را منتشر می‌کند که منبع آنها مشخص باشد.

4. سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن ها و سند ها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در روزنامه‌نگاری مطرود است.

5. روزنامه‌نگار از پذیرش هر گونه پاداش مادی برای پیشبرد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی خودداری می‌کند.

6. روزنامه‌نگار از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها؛ خودداری کرده و از خط مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه‌ای خویش تبعیت می‌کند.

7. روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی، و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می کند .

8. روزنامه‌نگار به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی ملی ، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت‌آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می کند .

9. روزنامه‌نگار برای پاسداشت ارزش‌های الهی و انسانی از جمله عدالت طلبی، آزادی‌خواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها احترام خاص قائل است.

10. کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم روزنامه‌نگاری است.

11. احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد ، خودداری از توهین، تهمت و افترا نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه نگاران محسوب می شود.

12. روزنامه‌نگار موظف است ضمن دفاع از آزادی‌ خبر و تفسیر و انتقاد ، اسرار حرفه‌ای‌ خود را حفظ کند و از افشای‌ اطلاعات و اخباری‌ که بصیرت محرمانه به دست می‌‌آورد به جز مواردی‌ که با حکم دادگاه مشخص می‌‌شود خودداری‌ کند.

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
آبان 1390 هجری شمسی
دیدنی های آذربایجان غربی
میدان انقلاب ارومیه
قره کلیسای چالدران
مزار شمس تبریزی خوی
تپه حسنلو
پیست اسکی خوشاکوی ارومیه
باغچه جوق ماکو
غار سهولان مهاباد
پل هوایی قطور خوی
مسجد جامع ارومیه

تبلیغات
 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا