اخبار
۱۳۹۷/۰۶/۲۱          نمایشگاه سراسری کتاب در ارومیه دایر شد

شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه در محل نمایشگاه های دایمی ارومیه پارک دایر شد.

به گزارش نای قلم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی امروز در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه اظهار داشت: شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان از 20 شهریور تا 25 این ماه در محل نمایشگاه دائمی برپا می‌شود.

حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: در نمایشگاه کتاب امسال 144 ناشر به طور مستقل و 65 ناشر در قالب نمایندگی از استان های تهران، قم، مشهد، اصفهان و آذربایجان شرقی حضور دارند.

به گفته او در شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه 180 غرفه برپا می شود و 63 هزار و 550 عنوان کتاب در نمایشگاه در معرض دید قرار می‌گیرد.

خدایاری میزان تخفیف نمایشگاه کتاب را 30 درصد عنوان کرد و بیان داشت که 10 درصد توسط ناشر، 10 درصد از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و 10 درصد توسط موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران تامین و در قالب بن کارت الکترونیکی توسط بانک شهر مستقر در نمایشگاه عرضه می شود.

وی اضافه کرد: نمایشگاه کتاب در سه سالن برپا می شود که سالن های شماره یک و دو شامل کتاب هایی با موضوع عمومی، پزشکی، زبان، حقوقی، دانشگاهی، کشاورزی، کودک و نوجوان و هنر خواهد بود و سالن شماره سه شامل غرفه های متعدد نماز و آموزشی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اقدام به راه اندازی سایتی جهت پیش فروش بن کارت کرده است تا علاقمندان بتوانند با مراجعه به سایت bon.icfi.ir بن کارت را قبل از شروع نمایشگاه تهیه کنند.

وی همچنین اظهار داشت: کتاب فروشی های ختایی، علوم دانشگاهی، آوا، سرای بشری، پاتوق کتاب، شریعتی، شهر کتاب پزشکی، دانشیار و حسینی اصل در ارومیه در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب اقدام به فروش کتاب از طریق بن کارت می کنند و اگر مراجعه کننده ای نتوانست کتاب دلخواه خود را از نمایشگاه تهیه کند می تواند با مراجعه به کتابفروشی های معرفی شده کتاب خود را با همان بن خریداری شده تهیه کنند.

خدایاری از تشکیل ستاد برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه خبر داد و افزود: استانداری، شرکت مخابرات، اداره کل آموزش و پرورش، فرماندهی نیروی انتظامی، نهاد کتابخانه های عمومی، معاون سیاسی، امنیتی، و اجتماعی استانداری، موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، فرمانداری، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری و شرکت بین المللی نمایشگاه های بین المللی ارومیه به عنوان اعضای ستاد هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه سخنان خود انعکاس قابلیت‌های کتاب در قیاس ملی و استانی، تسهیل در دستیابی آسان به تازه های نشر و قرار گرفتن کتاب ناشران سراسر کشور در یک مجموعه در زمان معین در موضوعات مختلف، ایجاد فضای مناسب برای تعامل و ارتباط بین ناشران بومی با ناشران استان های دیگر، مبادله کتاب های تولید شده ناشران با یکدیگر، حمایت از ناشران و آثار تولید شده مولفان بومی، تقویت نهضت کتابخوانی و بالا بردن فرهنگ مطالعه و خرید کتاب جهت تجهیز کتابخانه های عمومی، ادارات، سازمان ها و نهادها با تخفیف های ویژه در حمایت از مولفان و ناشران را از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه برشمرد.

نقد کتاب، معرفی شخصیت ها، برپایی کارگاه های نقاشی، قصه گویی برای کودکان توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پرپایی غرفه دل در مورد بیان احساسات و عواطف و برپایی کارگاه های آموزشی از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

انتهای پیام/


دیدنی های آذربایجان غربی
میدان انقلاب ارومیه
قره کلیسای چالدران
مزار شمس تبریزی خوی
تپه حسنلو
پیست اسکی خوشاکوی ارومیه
باغچه جوق ماکو
غار سهولان مهاباد
پل هوایی قطور خوی
مسجد جامع ارومیه

تبلیغات
 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا