اخبار
۱۴۰۱/۰۹/۰۷          برنامه‌های فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی برون‌سپاری می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

برنامه‌های فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی برون‌سپاری می‌شود

فاطمه حاجی‌زاده/ معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از برون‌سپاری برنامه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار نای قلم، پیروز قادری امروز در جمع اصحاب رسانه‌های گروهی که امروز در خانه مطبوعات استان ترتیب یافت، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با انتشار فراخوانی از تمام موسسات، تشکل‌ها و انجمن‌های فرهنگی، هنری و رسانه ای استان برای تدوین برنامه‌های فرهنگی و هنری سال ۱۴۰۲ دعوت به همکاری کرده است.

وی افزود: نظارت، هدایت و حمایت از وظایف ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌هاست، و وظیفه اجرای برنامه ها بر عهده موسسات و تشکل های مردمی و سازمانهای مردم نهادی است که در زمینه اجرای برنامه های، فرهنگی، هنری، دینی و رسانه ای فعالیت می کنند.

قادری گفت: نزدیک به ۲۰۰ موسسه در زمینه اجرای برنامه ها با این اداره کل همکاری می کنند که در یک سال گذشته با برون سپاری اجرای برنامه های این نهاد،نحوه اجرا توسط این موسسات پایش و ارزیابی و با نظارت برآنها نقاط قوت و ضعف اجرایی ذکر شده است

وی توانمندسازی، اشتغالزایی و اجرای برنامه‌ها در نقاط محروم را از نتایج مثبت بکارگیری موسسات، تشکل‌ها و انجمن‌ها در اجرای برنامه‌های اداره کل ذکر کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه با ابراز رضایت از برون‌سپاری اجرای برنامه‌های این نهاد در یک سال گذشته افزود: اکنون نیز فراخوانی برای تدوین برنامه‌های فرهنگی وهنری سال ۱۴۰۲ آذربایجان غربی در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منتشر شده است که این فراخوان برای نخستین بار در کشور به صورت آزمایشی در آذربایجان غربی اجرا می‌شود و در قالب آن از کلیه موسسات فرهنگی، هنری، رسانه ای، قرانی، سینمایی، آموزشگاه‌های هنری، انجمن‌های ادبی و تشکل‌های مردم نهاد دعوت به مشارکت شده است.

قادری کمک به توانمندسازی تشکل‌های فرهنگی، هنری، رسانه ای و دینی و حمایت از آنها در جهت خودکفایی، توجه به تربیت نیروی انساتی ماهر و تخصصی، تولید آثار فاخر و اثرگذار در موضوعات مرتبط را از جمله اهداف این فراخوان برشمرد و گفت: برنامه های پیشنهاد شده باید در سطوح شهرستانی، استانی، منطقه‌ای و ملی باشد، کاربردی و براساس مسائل روز طراحی شوند و از کلی‌گویی و حاشیه‌پردازی جلوگیری شده و هزینه کرد دقیق و به صورت ریز هزینه آورده شود.

وی افزود: این برنامه ها باید در محورهای فرهنگی و رسانه ای، هنری، سینمایی و سمعی بصری، اشتغالزایی و کار افرینی و استارت آپهای حوزه فرهنگ و هنر و رسانه، طرحهای ویژه و کاربردی مانند ازدواج و جوانی جمعیت و ... ارائه شوند، که افراد می توانند طرح‌های پیشنهادی خود را با پرکردن فرمی که در این فراخوان در اختیار آنها قرار داده شده است ارائه و در سایت بارگزاری کنند که پس از ارزیابی و بررسی طرح، در صورت تایید به اطلاع موسسه خواهد رسید.

قادری یادآور شد: افراد تا ۲۲ بهمن سال جاری فرصت دارند طرح های خود را ارائه کنند.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/


دیدنی های آذربایجان غربی
میدان انقلاب ارومیه
قره کلیسای چالدران
مزار شمس تبریزی خوی
تپه حسنلو
پیست اسکی خوشاکوی ارومیه
باغچه جوق ماکو
غار سهولان مهاباد
پل هوایی قطور خوی
مسجد جامع ارومیه

تبلیغات
 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا