اخبار
۱۳۹۹/۱۱/۲۹          فعالان خبری تا پایان بهمن‌ماه برای اخذ مجوز اقدام کنند

هیات نظارت بر مطبوعات با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن دعوت مجدد از فعالان خبری بدون مجوز برای ثبت درخواست مجوز در مهلت باقی‌مانده، تاکید کرد: در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه‌ای خبری، مصداق اخبار رسانه‌های جعلی محسوب می‌شود.

به‌گزارش دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، پیرو اطلاعیه مورخ 24 دی‌ماه 1399این هیات که در پاسخ به درخواست مکرر مدیران رسانه و با توجه به مصوبه جدید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در یکصد و بیستمین جلسه آن کارگروه مبنی بر مجرمانه بودن فعالیت تارنماهای خبری بدون شناسنامه (با استناد به قانون مطبوعات)، از گردانندگان پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری فاقد مجوز که طی یک سال گذشته فعالیت داشته‌اند، خواسته شده است تا پایان بهمن‌ماه جاری، نسبت به ثبت درخواست اقدام  نمایند، تاکید می‌شود، متقاضیان محترم در اسرع وقت برای ثبت درخواست به سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی الکترونیکی (e-rasaneh.ir) مراجعه کنند.

در این اطلاعیه تصریح شده است که این تصمیم صرفا در راستای صیانت از حقوق و بسط و توسعه فعالیت رسانه‌های خبری با شناسنامه و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده از نام رسانه‌های دارای مجوز اتخاذ شده است و رسانه‌های غیر خبری، مشمول آن نیستند.

بدیهی است، رسیدگی به درخواست‌های ثبت شده و تطبیق وضعیت این رسانه‌ها با قانون مطبوعات، در اولویت انجام می‌شود و در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می‌گردد.

همچنین تاکید شده است: در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه‌ای خبری، مصداق اخبار رسانه‌های جعلی قلمداد خواهد شد.

 

خانه مطبوعات و رسانه های

استان آذربایجان غربی


دیدنی های آذربایجان غربی
میدان انقلاب ارومیه
قره کلیسای چالدران
مزار شمس تبریزی خوی
تپه حسنلو
پیست اسکی خوشاکوی ارومیه
باغچه جوق ماکو
غار سهولان مهاباد
پل هوایی قطور خوی
مسجد جامع ارومیه

تبلیغات
 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا