اخبار
۱۳۹۶/۰۹/۰۸          نماینده ولی فقیه در سپاه: اشتباه گرفتن دشمن خطر اصلی برای علمای جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شناخت دشمن را یکی از تکالیف روحانیت شیعه و سنی دانست و گفت: خطر اصلی برای علما و جهان اسلام اشتباه گرفتن دشمن و سکوت در برابر ارتجاع است.

حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی در اجلاسیه شهدای روحانی کنگره سرداران و 12 هزار شهید آذربایجان غربی که در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد، با اشاره به نقش مهم روحانیت در مبارزه با استعمار و استبداد، افزود: شهادت فقیهان و عالمان در طول هشت سال دفاع حق علیه باطل، گواه صادقی بر پیشاهنگی روحانیت در مقابله با تجاوز دشمن و مبارزه با استعمار، استبداد و کج فکری است.

وی اضافه کرد: استمرار بخشیدن به اهداف بعثت و امامت از جمله تبیین اسلام ناب بر مبنای گفتمان بعثت، شکل دهی حکومت دینی در چارچوب مبانی بعثت و پاسداری از حکومت دینی از دیگر وظایف امروز علمای دنیای اسلام است.

وی از حضرت امام خمینی (ره)، سیدجمال الدین اسدآبادی، شیخ محمد عبده، سید قطب، شیخ شلتوت و آیت الله بروجردی به عنوان منادیان بیداری دینی در تاریخ معاصر یاد کرد و افزود: در طول 150 سال گذشته علما و روحانیت نقش سنگین پاسداری از اندیشه‌های اسلامی را بر عهده داشته اند و این نقش را به خوبی ایفا کرده اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مکاتب و گفتمان های انحرافی از جمله لیبرالیسم، مارکسیسم، سکولاریسم و ملی گرائی را تهدید علیه کیان اسلام خواند و تأکید کرد: جغرافیای جهان اسلام و منطقه غرب آسیا جولانگاه اندیشه‌ها و گفتمان‌های غیر دینی شده است که باید گفتمان و سنت نبوی جایگزین آنها شود.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی هدف تهاجم فرهنگی دشمن را تقابل با اسلام و قرآن خواند و گفت: دشمن با ترویج اسلام هراسی و جنگ های نیابتی سعی در تخریب چهره اسلام دارد و در این راستا حربه های دیگری نظیر آتش زدن قرآن و ایجاد رعب و وحشت از چهره مسلمانان در دنیا را در دستور کار قرار داده است.

وی به نیت شوم استکبار در راه اندازی جنگ های نیابتی در خاورمیانه پرداخت و افزود: مقابله با خیزش های اسلامی، ایجاد تقابل بین ملل اسلامی و تضعیف توان نظامی و دفاعی کشورهای اسلامی از اهداف مهم استکبار جهانی در راه اندازی جنگ های نیابتی در منطقه غرب آسیاست .

وی ادامه داد: دشمن در تلاش است تا با مسخ هویت دینی و اخلال در مدیریت کشورها نسبت به تجزیه دولت های اسلامی اقدام کند که با هوشیاری علما، این نقشه شوم مثل همیشه با شکست مواجه خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهمترین تهدید برای یک انقلاب را دستبرد در نرم افزار آن خواند و افزود: خطرناک‌ترین هجمه ای که می تواند اسلام و انقلاب را تهدید کند، تصرف در مفاهیم انقلابی است که در این راستا روحانیت در عرصه مقابله با تحریف و بصیرت افزایی نقش مهمی بر عهده دارند.

وی به نقش های مختلف روحانیت در دفاع مقدس اعم از اخلاقی، تبلیغی و آموزشی اشاره کرد و گفت: این نقش با تبیین، روشنگری و تربیت نوجوانان و جوانان از مساجد و محافل دینی آغاز و تا سنگرهای رزمندگان اسلام کشیده شد و با حضور این قشر به عنوان رزمنده و انجام کارهای نظامی در کنار وظیفه تبلیغ دین نیز بسیار خوب درخشیدند و شهدای عزیزی را تقدیم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی یک بعدی نبودن روحانیت و توانمندی این قشر در عرصه های مختلف به ویژه مدیریت و فرماندهی یگان های عملیاتی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: حضور روحانیت در جبهه در طول دوران 8 سال دفاع مقدس برای ارتقای توان رزمی، افزایش معنویت و مقابله با جنگ روانی دشمن اهمیت بسزائی داشت.

وی با تجلیل از مقام 87 شهید روحانی آذربایجان غربی، از برگزارکنندگان کنگره 12 هزار شهید این استان قدردانی کرد.

کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی با 21 کمیته تخصصی دارای اجلاسیه های پیشمرگان مسلمان کرد و عشایر، شهدای دانش آموز، ایثارگران، روحانیان و بانوان است؛ آئین اصلی این کنگره ملی در 12 آذر 1396 در ارومیه برگزار می شود.

انتهای پیام/


دیدنی های آذربایجان غربی
میدان انقلاب ارومیه
قره کلیسای چالدران
مزار شمس تبریزی خوی
تپه حسنلو
پیست اسکی خوشاکوی ارومیه
باغچه جوق ماکو
غار سهولان مهاباد
پل هوایی قطور خوی
مسجد جامع ارومیه

تبلیغات
 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا